Urbānisms mākslā - intervija Latvijas Radio "Pagrabs"

Raidījuma “Pagrabs” mēneša pēdējā raidījumā virmoja sabiedriskās domas strāvojums, kas pilsētas dzīvesveidu uzskatījis par civilizācijas augstāko virsotni. Tēma: urbānisms mākslā.

Tikāmies ar mūziķi Ronju Burvi, kuras žanriskais spektrs ietver pop un laikmetīgā džeza mūzikas kompozīcijas. Ronja arīdzan rada pati savu mūziku, kuru ikviens interesents var iepazīt viņas, pianista Kristosa Jerolačitisa un ģitārista Andreasa Jerolačitisa kopprojektā Tree of Dawn. Tajā mūziķi meklē jaunus izpausmes veidus mūzikā un rada mūziku arī par URBĀNO spēku. Šo grupas radīto spēku izjutīsim arī uz “Pagraba” skatuves.

Diskusijai pievienojās mākslinieks Ēriks Caune, kurš arī ir URBĀNĀ spēka piekritējs. Ielu mākslas scēnā darbojas jau 10 gadus. Pēdējos 5 gadus vairāk pievērsies monumentālajiem ēku fasāžu gleznojumiem. Bez tā mākslinieku saista arī mūsdienās tik ļoti aktuālās mēmes. Tās viņš uzskata par fenomenālu interneta radījumu, ar kuru sastapies ir gandrīz katrs tā lietotājs, tamdēļ veltījis tām veselu izstādi galerijā “LOOK”.